3 FÁZE TRAUMATU

Málokdo ví, že Trauma je samo o sobě nějaký proces, který má svůj začátek, průběh a konec. Člověk, který připravuje sobě nebo druhým 'náročné chvíle' je vlastně člověk, který uvízl ve fázi Průběhu, je tedy obětí nebo trpícím nějakého bolestného zážitku. Krásnou ukázkou stále probíhajícího Traumatu jsou například postavy v příběhu Boženy a Mirka. V příběhu Boženy je to samotná Božena, a v příběhu Mirka je to sám Mirek, dále jeho maminka, i tatínek. Pokud jste ještě neviděli video Příběh Boženy a Příběh Mirka, najdete je zde na webu v levém sloupečku VIDEO na YouTube Deník Natálie Tothové.
V této fázi si trpící neumí sám pomoci a proto vyhledává pomoc z nekončících muk, které fázi Průběhu provází a nebo se plně stane svým traumatizovaným JÁ a po celý život hledá štěstí a klid v alkoholu, v různých závislostech, v kriminalitě nebo ve stále nových a nových vztazích. Pomocí je mu v této chvíli terapeut, který zná a chápe vývoj Traumatu a tudíž umí trpícího provést od spouštěče traumatické vzpomínky až k úlevě. Je to tedy proces a nutná je pomoc zvenčí. Úlevou může být nadhled, pochopení, odpuštění, odpoutání se= nový člověk.

Jak odhalit traumatizovaný protějšek a jak s ním 'fungovat' si ukážeme přímo v praxi - na Dni Vědomého partnerství dne 11.6.v Brně. 

Jste srdečně vítáni.

S láskou Natálie