Blíže o terapiích- průběh, podmínky,...

 
Skupinové celodenní terapie hrou
Na terapiích hrou nikomu veřejně nesdělujete co vás trápí, tuto nepříjemnou praxi přenechám kolegům klasické psychoterapie
 
Tento projekt je převážně o malých skupinových terapiích (8-20 lidí), kde během celého dne opracujeme vaše téma do té míry, do které je to pro vás únosné. Prostředí terapie je přátelské a láskypné, často také humorné a odlehčené...to vše proto, aby se i ten největší introvert a bolavý člověk dokázal uvolnit a užít si den. Než se dostavíte na terapii, je nutné navštívit kineziologa a odblokovat překážky, které by vám mohly komplikovat průběh terapie hrou. Často to bývá stres na nové prostředí, strach ze změny a nebo blok na učení se, který jsme si většina vytvořili ve školních letech. Doporučuji návštěvu ihned po zaslání a potvrzení rezervace. V potvrzené rezervaci obdržíte link, kde jsou doporučená témata k odblokování. 
 
Náplní těchto terapií hrou je 90% praxe, 10% teorie. 
Věnujeme se nejrůznějším simulacím každodenních situacích, které potřebujeme zvládat lépe než doposud. Zaměřujeme se na vztahy- jako první vztah sám k sobě, k Duši, k rodičům, k životu, k partnerům, dětem, kolegům, atd. Pracuje se zraněními, aby už nad námi neměly takovou moc. Vracíme se do různých obdobích, kde vzniklo zranění a trauma, pracujeme s časovou linkou, abychom tam uvolnili energii, kterou v přítomnosti potřebujeme pro zvládání běžného života a vztahů. Zpracováváme emoce a učíme se pracovat s myslí. 
 

Pracujeme s podvědomím a s tělem v různých rovinách, protože jak je již známo~ trauma/vzpomínky s negativním nábojem, kteoru jsme vytěsnili a nebo si na ni dobře pamatujeme, jsou uchovány nejen v našich buňkách, ale také v energetickém obalu každého z nás. Tyto faktory pak nevalně ovlivňují náš každodenní život. Je to jako magnet, který si k sobě přitáhne vždy jen stejné nebo frekvenčně podobné situace do života, aby se s nimi jednotlivec vypořádal. Na terapiích pracujeme také s egem, učíte se efektivně komunikovat ve vyhrocených situacích a pojmenovávat přesně to, co se ve vás děje. Učíme se rozlišovat čí emoce je má a čí emoce je toho druhého. Dále hrajeme emočně inteligenční hry a simulační hry/zrcadla, díky kterým můžete z nadhledu uvidět to, co žijete a k čemu vám to slouží. Učíte se také pracovat s vnitřním Středem, představím vám vaši Duši a různé pod-osobnosti, které ovládají váš život- pozitivně i negativně. Pojmenujeme si vaše smutky, strachy, bloky a fobie, pracujeme vždy s jejich Příčinou, jedině tak může být změna trvalá

V tuto chvíli jsou v nabídce terapie Pevný emocionální základ, terapie Vztahy a Vazby, sebe-reflexní terapie Já a můj vnitřní svět, Bolest ženy/muže a tréning Mysl a Emoce. 

Tímto hravě a postupně rozvíjíme vnitřní potenciál a individualitu, stáváme se vědomými a št'astnějšími lidmi, což se ihned projeví v každodenním životě. 

 

Období po terapii- tzv. 21 dní klidu a pravdy 

Po terapii si, prosím, dopřejte dostatek klidu, odpočinku a ticha pro absorbování informací a prožitků z celého dne. Jedná se o období 21 dní, kdy je pro vás velmi důležité být k sobě co nejvíce upřímný a dovolit si dočistit si během spánku, odpočinku, přes pláč nebo "dvoudenní angínu/chřipku" všechny pocity a emoce, s kterými se na terapii pracovalo. Během tohoto období upustťe od snahy někomu z blízkých popisovat a vysvětlovat, co se na terapii dělo a co jste zjistili o sobě a svém životě. Vyhněte se také konfrontaci s lidmi, kteří pro vás byli v terapii důležití (často jsou to rodiče a partneři). Požádejte své blízké, aby vám dali dostatek času, klidu a prostoru vše integrovat a nezatěžovali vás v tomto období zbytečnými otázkami k tomu, co se ve vás odehrává, vyhněte se bujarým oslavám, nenakládejte si úkoly a vyhýbejte se hádkám a negativním lidem. Přijměte, že je to váš život a to, jak jej prožijete, je vaše věc, vaše odpovědnost. V období po terapii také nedoporučuji pít alkohol nebo brát nějaké drogy. Máte-li možnost, navštivte óm healing (najdete na internetu). Je to léčebný indický rituál, který vám pomůže nejen s integrací, ale také s procesem změny a transformace vědomí. U každého z vás toto období po terapii bude probíhat jinak, je to v pořádku, každý jsme jiný. Pokud se objeví nějaké emoce, je nutné to respektovat a emoce prožít, jedině tak může mít absolvovaná terapie efekt. Emoce prožijte nejlépe sám ve svém prostoru, ale až do dna. Nic si nenechávejte na jindy, zacyklilo by vás to. Pokud se vám chce plakat, plačte. Pokud se zlobíte, máte chut´se nějak vybít, udělejte to- nejlépe v přírodě, při sportu nebo doma na polštář, ale zcela vědomě a s důvěrou.  

Pokud vyvstanou nějaké otázky, zapište si je. Za 21 dní se můžete hlásit na výstupní online konzultaci. Je zdarma, trvá 60min a máte možnost si ujasnit nějaké poznatky z terapie i z období 21 dní klidu. Připomeneme si techniku pro práci s emocemi a s myslí a zodpovím vám vaše otázky. Konzultace probíhá psanou formou, abyste se k textu mohli vracet. Ideální je fb chat nebo Skype. Více emailem.

 

Závěrem bych vám ráda připomněla, že psychická, duševní a emoční stabilita není něco, co vám někdo dá. Je to stav, ke kterému se každý z nás musí upřímně dopracovat a i pak věnovat svou energii a pozornost k udržení si této hodnoty a stability. Cílem každé Duše zde na Zemi je kultivovat své energie, vědomí a emoce, pro lepší Svět.
 
S láskou Natálie
spokojena.zena@gmail.com