PROPAGUJI "Ne-objímání se"

 
 
DOTAZ 
Natálko, moc ráda bych se zúčastnila Vašich terapií, protože jste mi byla už několikrát doporučována, ale necítím se na sdílení ve skupině a straním se těch objímacích strží jak to na obdobných akcích bohužel bývá. Je to přežitek nebo se mi to zdá?  Nina 

(Nina souhlasila se zveřejněním jejího dotazu zde na webu, děkuji)
 
 
MOJE ODPOVĚD´
Dobrý den, Nino, děkuji za možnost zveřejnit Váš dotaz.  
Ráda Vám zodpovím Vaše otázky.... 
 
Mé terapie hrou se pořádají v malých intimních skupinách, max.6 osob a jelikož se jedná o terapii hrou, na mých terapiích se nepořádají tzv.sdílecí kolečka, kde o sobě musíte mluvit před cizími lidmi a mluvit o svém trápení. Tato vize je bohužel známá z amerických Tv filmů, a utkvěla mnohým v hlavě. :-)
To je k otázce č. 1. 
 
A k otázce č. 2- objímání~ 
V období mezi 12.12. a 21.12. jsem obdržela informaci- Stop objímání. A tím jsem se z propagátora objímání transformovala do propagátora Poklony, čili na mých terapiích se nepěstují "rituály objímání se" při loučení ani při setkání. Na obejmutí může dojít během terapie, když si klient například chce obejmout svou Duši nebo své nenarozené dítě, ale hned, jakmile se vrátí každý sám do sebe, objímání už nedoporučuji. Lidé jsou už otevření, čili objímací celosvětová vlna už skončila a transformovala se do respektu a úcty, to se nejlépe vyjádří mírnou úklonou (shazujeme ego). Každý člověk má svá témata, někdo si řeší emoce, jiný mentální rovinu, energetickou a nebo fyzickou rovinu a za své zatížení musí nést každý odpovědnost sám. Lidi si zvykli vše, co je tíží nevědomě nakládat druhým na záda. To je ale znakem nevědomosti. Vědomý člověk si odpovědně nese svůj raneček témat a pročištˇuje se. Nikomu s tématy nepomáhá tou formou, že by na sebe naložil něco, co mu nepatří. 
Ten z vás, kdo vidí auru, mi může potvrdit že znečištění našich těl má různé tvary a barvy. Například člověk sledující porno má své energie rozhárané a rozčepířené jako dikobraz :-) Objeme-li tento člověk jiného člověka například na semináři, tomu rozháranému se energie na chvíli uhladí, kdežto tomu druhému se energie potrhá. To samé se děje u člověka emočně nevyrovnaného, člověka se skolny k sebevraždě, člověka užívající antidepresiva, člověka úzkostného, majetnického, hádavého, egoistického, atd...Během objímání došlo totiž k prolínání všech úrovní bytí. (fyzické tělo, energetické, emocionální, atd.) 
 
To znamená, že se naše energie neustále mísí s energetickými chuchvalcemi dalších lidí. Takových objímcích akcí se pořádalo a bohužel stále pořádá hodně i v   Česku. Jednomu se ulevilo, jinému přitížilo. Jako lektor a terapeut toto chování považuji za vysoce nezodpovědné a rizikové. 
 
Informace z jiných světů- "Od rodku 2012 jsou už lidské bytosti natolik vyspělé, že už musí nést odpovědnost za svá témata sami, každý sám to své, aby se urychlil vzestup Planety a Lidstva."  
 
...I nadále doporučuji objímání v rodině a mezi partnery, jelikož máte spojenou karmu a témata, ale už nedoporučuji náhodné objímání mezi klienty, přáteli, známými a nebo na seminářích. Je čas transformovat své návyky, přátelé. Pokud jste jiného názoru, je to v pořádku, každý má svůj čas, ale respektujte, prosím, nastavení druhého. Děkuji, Natálie*
 
REAKCE LIDÍ
 
* Podívejme se na pravý důvod, proč se chceme nebo potřebujeme objímat s lidmi. Ten, komu chybí vřelost a blízkost v rodině nebo v partnerství má tendenci utíkat a situaci si vyřešit po svém- objímá tedy druhé a je rád objímán druhými, nabývá pak dojmu, že je přijat a milován :-)   
Sebeklam, jak Natálie říká, souhlasím. Mám-li potřebu druhým vyjádřit svou účast, podporu nebo že mám otevřeno srdce, mohu se usmát, mohu se poklonit, mohu podat ruku (vyústění čakry srdce) ale nemusím se už objímat :-)  
P.S. Objímáním vytvářím závislosti. Poklonit se druhému neumí každý, už kvůli egu :-)  Chce to více pokory a pravdy, vyzkoušejte to. Jitka H.
 
* To mi mluví z duše. Dělám masáže, nemám s dotýkáním problém, ale když člověk příjde na seminář a tam kde jakej Franta, co se tváří, že je minimálně Avatar, nanejvýš povznesená bytost, se tam křečovitě válí po kde kom, vydává to za všeobjímající lásku a ještě očekává, že to všichni oceníme (pokud ne, nejsme ještě tak na výši jako on), to je strašný. Nejen že to naprosto postrádá úctu k druhému člověku a bylo by minimálně vhodné se zeptat, ale některé tyto "povznesené bytosti" považuji za energetické upíry. Objímám se ráda, ale těch lidí není mnoho a vím proč :-) Šárka T. 
 
* Před roky jsem se účastnila venkovních akcí "Obejmu tě zdarma". Chodili jsme po městě s tabulkou a objímali jsme lidi. Hrozně jsme si to užívali. Vzpomínám si ale, jak nám po každém objetí bylo zle. Byli jsem tři a měli jsme stejné pocity vyčerpanosti a také fyzické bolesti. Mě bolelo u srdce a moje kamarády v břiše nebo na zádech. Tenkrát jsem v sobě potlačovala veškerou negativitu, protože jsem přeci ten "pozitivní a láskyplný človíček" a tak jsem nad tím mávla rukou. Pak jsem si ale všimla, že se mi v běžném životě přestalo dařit. Nezvládala jsem řešit běžné situace, ale dříve to šlo. Měla jsem nervy v kýblu a začala jsem pokašlávat. Povídala jsem si o tom s Natálii, ta tento stav přirovnala k hozené dece na hlavě :-) Pak došlo k prozření, mohlo za to objímání se s nevyladěnými lidmi. Po terapiích u Natálie jsem se stala více vnímavou, pročištěnou a citlivou, vlastně jsem se dostala do sebe a pochopila jsem, kolik iluzí a bludů jsem měla na sebe nabaleno a považovala jsem to za nejvyšší pravdu a moudrost. A tak jsem se poučila :-) Praktuji objímání se jen v rodině a se snoubencem. S Ríšou jsme se dohodli, že se přestaneme objímat s jinými lidmi, jak jsme byli doposud zvyklí, a postaráme se, aby nikdo nenarušovat náš vzájemný prostor jinými energiemi (v tom nás také hodně inspiruje Natálie). To by jste se divili, kolik lidí zamrzlo na objímání se a vynucují si to od okolí. Chápu že má každý svůj čas prozření, ale nebaví mne každýmu stále vysvětlovat, že se už neobjímám a ani nebudu :-) Marta V.
 
* Vždycky jsem cítil, že se chci objímat jen s tím, koho mám rád a to je moje rodina a partnerka. Cizím lidem se rád pokloním a nebo podám ruku, ale nikoho vysávat ani dotovat vlastní energií nechci a už ani nemůžu, protože jsem za sebe více odpovědný. Marek
 
* tzv. propagátoři objímání mě docela děsej. Mají svou pravdu, že je to tak správně a je to dobře, a kdo má zase svou pravdu a odmítá se objímat mimo svou rodinu, tak je pro ně divnej nebo pochybnej. V tomto bodě se pak střetávaj dvě různé víry a pravdy, s tím, že ten, kdo objímá je pak méně tolerantní a respektující k tomu, co se objímat nechce a to je to podstatné v této diskuzi. Žádný z mě známých Avatarů se s lidmi neobjímá a ani to nepropagují, nabídají nás k odpovědnosti a spirituálním očistám, ne k mísení energií, proto tuto informaci považuji za rizí a hodlám se jí řídit. Objímám se rád s polštářem a s partnerkou :-) Díky za podporu, Leoš